sobota 17. září 2016

Ohniště

Moc jsem toužila mít na zahradě ohniště.Nejen kvůli opékání buřtů,ale i kvůli posezení až do večera u teplíčka a bez komárů.
Materiálu k dispozici máme mnoho a mnoho (většinou tu průmyslovou zónu,kde bydlíme,nesnášim,ale za tu starou kotelnu plnou šamotových cihel jsem byla vděčná),v budoucnu bude i na krb.Stačilo vymyslet jen tvar ohniště a místo,kam ho zakomponujeme.

Díra zůstala po keříku levandule,kterou jsem přesadila na nový bylinkový záhon ke kořeni.Místo je přesně naproti studni,tak se nám nápad dvou kruhových kamenných stavbiček naproti sobě líbil.
Dno jsme vysypali kačírkem a pískem kvůli odvodnění a vyrovnání povrchu.
Celkem jsme spotřebovali 34 šamotových cihel-na základnu 9ks a pak na každou z pěti řad 5ks.
Spodní dvě řady jsou pod úrovní terénu.
Průměr ohniště je uzpůsobený starému roštu,na kterém teď velmi často buřtujeme.

Plácek okolo je už jen taková třešinka,kdy jsme zrecyklovali kostičky z naší staré cesty k domu.Předtím tam okolo levandule rostl tymián a oregáno.


Kostek jme použili opravdu hodně.Pokládaly se do pískového lože a zatloukaly palicí tak,aby žádná moc nevyčuhovala.Tyhle kostky totiž fakt nejsou jedna jak druhá.Bylo to trochu jako skládat puzzle.Lavička se ještě zvýší přidáním dalších betonových prefabrikátů a za ní,až sklidím semínka fenyklu,bude grilovací bar a zásobník na dřevo.
A ještě musím přidat fotku ohniště v akci!!!
Housenka otakárka fenyklového na našem fenyklu :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat