středa 11. února 2015

Zavinovačky DIY

Rychlozavinovačky jsou prý na nic, lepší jsou klasické na šňůrky a nejlepší na pevné zavinutí je zavinovačka Red Castle (mám naštěstí půjčenou-její cena je totiž trošku přehnaná...).
Měsíc před porodem jsem zjistila, že nemám žádnou zavinovačku! Ježíšek žádnou nepřinesl a mě se z nabídek žádná nelíbila. Měla jsem doma jen 3 staré, poděděné, krajkové. Ale do toho přece mýho chlapíka nenavleču!T ak jsem si musela ušít. A mám rovnou 4, celá já....Finančně mě to nejspíš přišlo dráž (možná na stejno), ale aspoň mám originál.

1.
Zavinovačka do autosedačky
V autosedačce jsou samozřejmě důležité pásy, ale přece nebudu kupovat speciální deku s otvory za 500Kč..Na zimu mám starší fusak Emitex, který skvěle padne i do autosedačky, ale v létě na večer je třeba také chladněji.T akže jsem si zakoupila fleece "medvídek" a šikmý proužek, ustřihla z fleecu čtverec cca 1x1m,o bšila lemovacím proužkem (To byla největší pakárna. Nakonec se mi osvědčilo celý obvod ručně nastehovat) a podle prořezaných děr ve fusaku jsem obšila hustým entlem ty samé díry na dece (mohly být menší) a vyřízla páráčkem díry. Deka se nijak nepřichycuje,jen se do ní mimčo lehce zavine (na fotkách zatím model méďa :-) )
A jestli máte doma nějakou zbytečnou deku, stačí na ní obšít a proříznout otvory a máte to zadarmo :-)Cena:cca 150Kč,čas strávený nad výrobou:ani se neptejte :-)

Vypadá to jako bubák...

Fleece "medvídek" je lehoučký,příjemně jemný a oboustranný
2.
Spací pytel-oboustranný, k dotvoření

Strašně se mi líbí tato látka s ovečkami. Takže jsem ji koupila a ještě ani pořádně nevěděla, na co ji použiju. Ale zbyly mi doma ještě 2 výstuhy do retro zavinovaček a byla by škoda je nevyužít.

Tenhle spacák je vlastně jen ušitý potah na výplň do staré zavinky, jen je oboustranný.
Ta výplň je podle mě silnější vatelín, ještě s dalším povlakem. Buď můžete nechat ten vatelín vyndavací, nebo si to usnadnit jako já a napevno ho prošít k látce. Prošití je důležité, aby pak při praní necestoval uvnitř povlaku. Na délku má pytel cca 70 cm.


Na tuhle prázdnou stranu pak po porodu natisknu Kryštůfkovo míry a datum a čas.

Méďa č.2.Mimochodem čepičku,co má na sobě,jsem také šila,ale je tak malá,že je jen tomuhle méďovi :-)


 3.
Zavinovačka na šnůrky

Měla by opravdu pomoct při neklidu miminka, ne se hned rozbalit jako ty na suchý zip (prý se to tak stává, já nemůžu posoudit). Je ušitá podle starého krajkového povlaku a výplň tvoří zrecyklovaný vnitřek té staré krajkové zavinky.


Střih jsem si na látku obkreslila podle této 20 let staré zavinovačky


Tyrkysovo-černý mám i fusak a deku emitex-hodí se mi ke kočáru.

 4.
Rychlozavinovačka

Ale na stuhu, ne na suchý zip. Za prvé je to jednodušší a za druhé pak stuhu jen odpářu a mám pěknou letní dečku.Rozměr je cca 85x85 cm,vnitřek vatelín, jedna strana patchwork.
Bohužel mi mojí chybou pustily barvy a mám na dece fleky...Ale trošku jsem to spravila a nejde to tolik vidět...Doporučuji na praní prací ubrousky,které zachytávají barvu.Já na ně přišla pozdě...


Pirát Ferda :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat